Depilacja laserowa Kartuzy

Depilacja laserowa Light Sheer Kartuzy

Depilacja Laserowa Kartuzy

JUŻ OD 10 WRZEŚNIA NAJNOWSZY I NAJNOWOCZEŚNIEJSZY LIGHT SHEER DESIRE DOSTĘPNY DLA CIEBIE KAŻDEGO DNIA!

Laser diodowy LightSheer™ DESIRE  -informacja dla klienta

Laser diodowy LightSheer™ DESIRE Diode Laser System amerykańskiej firmy Lumenis® (światowy lider w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych) jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikaty instytucji europejskich w tym ISO 9001.

Istotą działania lasera diodowego LightSheer na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę. Zmieniane ono jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wskazały badania to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme” na działanie lasera.

Warunkuje to potrzebę minimum czterech zabiegów powtarzanych w odstępach średnio 6-12 tygodni. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok.30-40% włosów ciemnych (włosy anangenowe), po trzech zabiegach – ok. 80-92% (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze i mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji: woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia czwartego i piątego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników. 100% depilacja laserowa zwykle nie jest możliwa. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej
STAŁE:
-włosy blond, rude, siwe;
-fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry;
-bielactwo, łuszczyca, padaczka (względnie);
-nadmierna skłonność do przebarwień, bliznowców;
-aktywne infekcje skóry;
-rozrusznik serca;

CZASOWE:
-ciąża, karmienie piersią;
-świeża opalenizna;
-skóra po stosowaniu samoopalaczy;
-skóra podrażniona;
-terapia doustna retinodami;
-terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi;
-terapia miejscowa kremem z witaminami A i C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi;
-wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilator mechaniczny);
-wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne.

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją przedzabiegową. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonywaną próbę laserową z ustaleniem optymalnych dla danego fototypu skóry parametrów zabiegowych. Przed zabiegiem skóra powinna być umyta, ogolona, niczym nieposmarowana. Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg. Reakcją naturalną jest rumień i/lub obrzęk okołomieszkowy, zwykle krótkotrwały. Ewentualne powikłania (pęcherzyki, strupki, nadżerki, przebarwienia, odbarwienia) są sporadyczne, zwykle związane z nieprzestrzeganiem zasad przygotowania do zabiegu i postępowania po zabiegu. Mają charakter przejściowy, choć przebarwienia i odbarwienia u nielicznych osób mogą utrzymywać się do kilku/kilkunastu tygodni.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ
Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj emolienty kilka dni wcześniej.
Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji, na próbę depilacyjną należy zgłosić się z widocznym na skórze włosem;
Przed zabiegami włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej;
Stosowanie kremów lub maści z wit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), wit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1tydzień wcześniej.
Terapia doustna retinoidami  wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem.
Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, rumianek, nagietek, herbata) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 2tygodnie po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.
Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub w solarium to 4-6tygodni,
„opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu (min.1-2tygodnie);
zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, jest możliwy 7dni wcześniej lub 14dni później.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ
W ciągu paru dni po zabiegu (2-7 dni) skórę należy traktować delikatnie:

-nie korzystać z gorących kąpieli/pryszniców,
-nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach),
-stosować zasypkę lub krem Alantan Plus, Bepanthen, Panthenol, Dermopanthen,
-osuszać skórę delikatnie, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
-preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu depilacji laserowej laserem Light Sheer Desire;
-insolacja naturalna lub w solarium jest bezwzględnie przeciwwskazana do 2 tygodni od zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja -(kremy z filtrami anty-UVA/UVB o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej  faktor 50 );

Kolejne zabiegi depilacji laserowej – minimum trzy – należy wykonywać w odstępach:
depilacja laserowa laserem LightSheer: twarzy, okolic brodawek sutkowych – co 4-6 tygodni,
depilacja laserowa laserem LightSheer: pach,bikini, torsu- co 4-6 tygodni,
depilacja laserowa laserem LightSheer: łydki, uda, pośladki,plecy,ramiona,przedramiona – co 6-8 tygodni.

 

 

Terminy lasera:

JUŻ OD 10 WRZEŚNIA NAJNOWSZY I NAJNOWOCZEŚNIEJSZY LIGHT SHEER DESIRE DOSTĘPNY DLA CIEBIE KAŻDEGO DNIA!

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress